KONKURS RECYTATORSKI POEZJI KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO

Już po raz czternasty zapraszamy warszawskie szkoły do uczestnictwa w Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zorganizowanym przez Gimnazjum nr 37 im. K.K. Baczyńskiego w Warszawie.

Celem konkursu jest popularyzacja poezji K.K. Baczyńskiego, krzewienie patriotyzmu lokalnego młodzieży warszawskiej, prezentacja umiejętności recytatorskich i aktorskich oraz rozwój świadomości kulturalnej uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Kartę zgłoszenia uczestników etapu finałowego należy przesłać po przeprowadzeniu etapu szkolnego konkursu do 19 kwietnia 2017 r.

>> REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA<<

K.K. Baczyński

Już po raz piętnasty zapraszamy warszawskie szkoły do uczestnictwa w Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Poetów Pokolenia Kolumbów, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 32 im. Małego Powstańca w Warszawie. Nasz konkurs jest kontynuacją organizowanego przez czternaście lat- Konkursu Recytatorskiego Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, którego organizatorem było Gimnazjum nr 37 im. K.K. Baczyńskiego w Warszawie.

Celem konkursu jest popularyzacja poezji K.K. Baczyńskiego i innych twórców Pokolenia Kolumbów, krzewienie patriotyzmu lokalnego młodzieży warszawskiej, prezentacja umiejętności recytatorskich i aktorskich oraz rozwój świadomości kulturalnej uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych.

Kartę zgłoszenia uczestników etapu finałowego należy przesłać po przeprowadzeniu etapu szkolnego konkursu do 20 kwietnia 2018r.

>> REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA<<

sp32.waw.pl
www.gimnazjum37.waw.pl
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 32 im. Małego Powstańca

,,A serca tak ich mało..."

17 maja w Muzeum Powstania Warszawskiego odbył się XIII finał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji K.K.Baczyńskiego, organizowany przez naszą szkołę.

Patronat nad naszym konkursem roztoczył Burmistrz Dzielnicy Śródmieście, Mazowiecki Kurator Oświaty i Muzeum Powstania Warszawskiego, które po raz dziesiąty było

gospodarzem naszego przedsięwzięcia.Jak zawsze wzruszeń dostarczyła nam obecność naszych szczególnych gości- Kombatantów, uczestników Powstania Warszawskiego.

W tym roku w konkursie wzięło udział 31 szkół-15 gimnazjów i 16 szkół podstawowych. W finale przesłuchaliśmy 68 młodych, zdolnych recytatorów, którzy oczarowali

nas pomysłowością, zaangażowaniem i wrażliwością. Przyznano nagrody w dwóch kategoriach- szkoły podstawowe (3 nagrody i 3 wyróżnienia), gimnazja ( 4 nagrody i

6 wyróżnień). Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się;

13f-10  13f-53  13f-56  13f-68

A serca- tak ich mało,
My sami- tacy mali,
Krok jeszcze- przejdziem w mit.

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI
KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO

Już po raz trzynasty zapraszamy warszawskie szkoły do uczestnictwa w Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zorganizowanym przez Gimnazjum nr 37 im. K.K. Baczyńskiego w Warszawie.

Kartę zgłoszenia uczestników etapu finałowego należy przesłać po przeprowadzeniu etapu szkolnego konkursu do 22 kwietnia 2016r.

O dokładnym terminie przesłuchań zostaną Państwo poinformowani. W załączeniu przesyłamy regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia, które, wraz z regulaminem konkursu, znajdują się na stronie internetowej naszej szkoły: www.gimnazjum37.waw.pl

>> REGULAMIN, KARTA ZGŁOSZENIA <<

"A serca- tak ich mało,

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI

KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO

Już po raz dwunasty zapraszamy warszawskie szkoły do uczestnictwa w Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zorganizowanym przez Gimnazjum nr 37 im. K.K. Baczyńskiego w Warszawie.

Kartę zgłoszenia uczestników etapu finałowego należy przesłać po przeprowadzeniu etapu szkolnego do 10 kwietnia 2015r.

O dokładnym terminie przesłuchań zostaną Państwo poinformowani.

W załączeniu przesyłamy regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia, które, wraz

>> REGULAMIN <<

>> ZGŁOSZENIE <<

12 maja 2015 roku odbył się XII finał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji K.K. Baczyńskiego.Jak każdego roku nasz konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 31 szkół-16 szkół podstawowych  i 15 gimnazjów. Przesłuchaliśmy blisko 80 finalistów, a poziom i pomysłowośc recytacji po raz kolejny pozytywnie  nas zaskoczył.Uroczysty finał ,już po raz dziewiąty,odbył się w Muzeum Powstania warszawskiego. Tam swoimi niezwykłymi recytacjami popisywali się laureaci.przyznano po trzy nagrody i trzy wyróżnienia w dwóch kategoriach-szkoły podstawowe i gimnazja.Jak zawsze niezwykłym wyróżnieniem dla nas jest obecność gości:uczestników Powstania Warszawskiego,śródmiejskich władz,dyrektorów szkół,nauczycieli, rodziców, dziadków a przede wszystkim naszych młodych recytatorów, którzy zmierzyli się z niełatwą poezją naszego patrona Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.Liczymy na Was w kolejnych latach nasi młodzi i trochę starsi przyjaciele!

kkb-34  kkb-73  kkb-25  kkb-60

My sami- tacy mali,

Krok jeszcze- przejdziem w mit.’’

K.K. Baczyński

Już po raz jedenasty zapraszamy warszawskie szkoły do uczestnictwa w Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zorganizowanym przez Gimnazjum nr 37 im. K.K. Baczyńskiego w Warszawie.

Kartę zgłoszenia uczestników etapu finałowego należy przesłać po przeprowadzeniu etapu szkolnego konkursu do7 kwietnia 2014r.

1. Regulamin

2. Zgłoszenie